GLADIÁTORI

FLAMMA – legenda arén, ktorý má za sebou už neskutočných 26 víťazných zápasov. Nikto nevie, odkiaľ tento gladiátor pochádza. Jedni tvrdia, že jeho domovom sú husté lesy severu, iní zas, že pochádza z nedoziernych stepí Malej Ázie. Pravda je taká, že jedného dňa stál pred bránami našej gladiátorskej školy a dobrovoľne rozšíril jej rady. Doteraz mu bol 4 krát ponúknutý drevený meč Rudis na znak slobody, ktorý on však vždy odmietol a rozhodol sa ostať gladiátorom. Aj dnes vás tak bude môcť zabávať svojím umením.
PERKUSOR – mladý vzpurný otrok, ktorý napadol svojho pána a za trest bol predaný do baní v provincii Noricum. Zvesť o tom, ako v potýčke zabil holými rukami troch baníkov, sa dostala do uší majiteľovi našej gladiátorskej školy a vzbudila jeho pozornosť. Rozhodol sa ho odkúpiť, vycvičiť a aj vďaka tomu vás dnes môže zabávať v tejto aréne! Dnes bude bojovať ako Arbelas – s gladiusom v jednej a s scissorom v druhej ruke!
MONTANUS – tento keltský Kotín pochádza z provincie Pannonia Superior. Mladý kováč, ktorý bol odvlečený do Ríma ako vojnová korisť z markomanských vojen, sa stal vítaným spestrením radov našej gladiátorskej školy. Bojuje ako retiárus so sieťou a trojzubcom, ale podľa priania editora sa vie prezentovať aj s inými zbraňami. S obľubou cez deň loví do svojej siete svojich súperov a po nociach krásne rímske devy, ktoré zaručene vždy podľahnú jeho šarmu.
 
LACIUS AURUS – tento slobodný rímsky občas môže ďakovať svojej chamtivosti zato, že skončil ako gladiátor v aréne. Umenie obchodu nezvládol, a tak ho dlhy a veritelia dohnali k tomu, aby sa z vlastnej vôle predal do našej gladiátorskej školy. O čo neschopnejší bol ako kupec, o to lepší je bojovník. Vďaka svojmu pôvodu by mohol nastúpiť ako equites, teda slobodný jazdec, avšak zvolil si, že sa predstaví ako murmillo.
 
UMBRA MORTIS – hľa občania, prichádza legenda arén, postrach všetkých súperov, ktorého pravé meno už dávno upadlo do zabudnutia. Po rokoch strávených v aréne a po nespočetných súbojoch, v ktorých rozdrtil svojich protivníkov, si naň už nik nepamätá. Každý ale pozná prezývku, pod ktorou sa preslávil, ktorá naháňa ostatným strach a ktorú davy vyvolávali po jeho veľkých triumfoch – tieň smrti, teda UMBRA MORTIS!
SPIKULÁTOR – bývalý legionár hodnosti dekanus, ktorý zbehol od svojej jednotky v provincii Galia Narbonensis a bol dolapený až pretoriánskou gardou v Ríme. Nikto netuší, prečo sa vracal až sem, ale šušká sa, že sa chcel prebiť až k samotnému cisárovi. Za trest bol odsúdený k doživotnému zabávaniu publika v aréne. Svoje meno, ktoré získal vďaka povestnej krutosti a potešeniu, s akým zabíja súperov v aréne, znie Spikulátor – kat!
CUPIDO – gladiátor, ktorému sú sláva a potlesk davov prednejšie ako život v slobode a nesmiernom bohatstve. Aj napriek tomu, že sám vlastní dve latifundiá, rozsiahle olivové háje a niekoľko desiatok otrokov, nenechá si nikdy ujsť príležitosť predviesť svoje umenie v piesku arény a aj dnes sa vám predstaví ako Murmillo. Lámač mužských kostí a ženských sŕdc, pýcha Ríma, Cupido!!
LEUKARISTOS – otrok pôvodom z provincie Epirea Nova, bol súčasťou darov nášmu slávnemu cisárovi od epirského miestokráľa Aigosa. Zúčastnil sa súťaže v hre na lýru, kde svojím umením nerozvážne zahanbil aj samotného cisára a ten ho v prchkom záchvate hnevu odsúdil na trest Ad Gladias – bojovať až do skonu v aréne. Je v našej gladiátorskej škole nováčik, teda tyro. Predstaví sa vám ako Provokátor.
DOMINIKUS PAULUS – a teraz, kuriozita našej gladiátorskej školy, niečo doteraz nevídané. Privítajte legionára piatej légie z provincie Germánia menom Dominikus Paulus. Jeho príbeh je vskutku podivný – v nehodnom stave opitosti, keď jeho myseľ zatemnil alkohol, uzavrel s ostatnými legionármi pochabú stávku, že vybojuje tucet súbojov v piesku arény. Sprvoti sme si mysleli, že jeho účinkovanie v aréne nebude mať dlhého trvania, ale aj nás prekvapil, keď doposiaľ vybojoval už osem víťazstiev! Sám tvrdí, že alkohol mu dáva silu a odvahu, ale vás ostatných žiadam, aby ste si z neho nebrali príklad!
HASTA CRUENTA